Kamieniarstwo Artystyczne

               Wszystko z kamienia 

 

O mnie

 

Wykonuję wszystko w szeroko pojętym zakresie kamieniarstwa artystycznego. Jestem samoukiem,nie kończyłem żadnych szkół artystycznych.Zrobię każdy, nawet skomplikowany projekt rzeźbiarski ze zdjęcia jak i autorski , pomagam w projektowaniu rzeźby nagrobnej-sepulkralnej i sakralnej. Moja rzeźba nagrobna-sepulkralna to dziedzina twórczości artystycznej związana głównie z kultem zmarłych i dążeniem do utrwalenia pamięci o najbliższych. Rzeźba sakralna obejmuje często różne typy plastyki jak rzeźba figuralna, płaskorzeźby,portrety,wizerunki. Moje "napisówki" mające zastosowanie pod nagrobki granitowe wykonuje z powierzonego materiału jak i mojego granitu lub z piaskowca. Bogaty zbiór wzorów rzeźby nagrobkowej pomoże Państwu dokonać właściwego wyboru odpowiedniej formy tablicy napisowej pod nagrobek granitowy. 

 

Kamieniarstwo nagrobki, zdjęcia nagrobkowe, kute portrety wizerunki czarno-białe i kolorowe, Jezusa, Matki Boskiej, anioły, fotografie w kamieniu.

 Wykonywanie portretów i wizerunków na kamieniu to sposób na wykańczanie nagrobków. Tworzenie portretów i wizerunków bezpośrednio na płycie kamiennej to najnowsze trendy w wykańczaniu nagrobków. Portrety grawerowane na kamieniu stanowią ciekawą alternatywę do popularnych zdjęć na porcelanie. Wykonujemy kute portrety, przedstawiające wizerunki w kamieniu, portrety Jezusa Chrystusa, Matki Boskiej, aniołów, postaci świętych, portrety osób historycznych na tablicach pamiątkowych lub tablice przedstawiające patronów danej placówki, krzyże, ornamenty i motywy roślinne. Wzory grawerujemy na kolorowe i czarno-białe. Zdjęcia nagrobkowe są wykuwane ręcznie tzw. metodą igiełkową. Klient może skorzystać z gotowych wzorów lub zlecić wykonanie pracy na podstawie własnego dostarczonego zdjęcia. Portrety robimy na tablicach napisowych lub na oddzielnych płytkach z kamienia granitowego, wmontowanego w jasne elementy pomnika. Przed wykonaniem istnieje możliwość zmiany wyglądu np. zmiana koszuli lub dorobienie krawatu. Niektóre elementy mogą być pozłacane 100% złotem. Nasze grawerowanie jest trwałe oddające charakter, piękno i barwę tworzonego obrazu. Są to prace cechujące się dużą starannością i dbałością o każdy detal. Nagrobki, tablice napisowe zawierające tego typu rękodzieło stają się ładniejsze. Grawerowane portrety stanowią ciekawą alternatywę do popularnych zdjęć na porcelanie

 

 

 

 

© 2016 by kamieniarstwo artystyczne . Created with WebWave CMS